"Izrāviens"

12.12.2016

 

Katra studenta vienlaikus visgrūtākais un visdaiļākais rudens semestra mēnesis ir decembris. Lai papildinātu mēnesi arī ar kādu studentus izglītojošu pasākumu, semināra idejas autore Aija Mataite izveidoja 12 cilvēku komandu, kas, apvienojot savas un citu intereses, nāca klajā ar ideju, kuras pamatmērķis bija izveidot studentus izglītojošu, motivējošu un vienlaikus saliedējošu semināru.

 

Seminārs norisinājās 3. un 4. decembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes telpās, kurās tika uzņemti 36 LLU zināt griboši un aktīvi studenti. Semināra pirmā diena tika aizvadīta gan nopietnā, gan aktīva gaisotnē. Studentus apmeklēja lektori - Rihards Blese, Uldis Ozols un Matijs Babris, kas dzīvē ir gājuši cauri dažādiem izaicinājumiem un ieguvuši plašu dzīves perspektīvu ar ko dalīties.

 

Pirms semināra, dalībnieki tika sadalīti komandās, un katrai komandai tika dots uzdevums uzzināt noteiktu informāciju par „Mr. X”. Misters/Misis nezināmais tika izvēlēts no LLU darbiniekiem, kuri savā dzīvē ir paveikuši daudz un plāno paveikt vēl vairāk. Vakara noslēgumā studenti devās piedzīvojumu pilnajā nakts trasē, kuras galvenais mērķis katram dalībniekam parādīt savas līdera prasmes, mācēt darboties komandā un pielietot lekcijās iegūtās iemaņas.

 

Otrā diena iesākās Uģa Kuģa vadībā. Kā viens no nozīmīgākajiem notikumiem, kas studentiem noteikti paliks atmiņā ir “Studējošo pašpārvaldes simulācija”. Dalībnieki tika sadalīti komandās, un tām noteiktā laikā bija jāizpilda dažāda veida uzdevumi, kuros bija jāliek lietā lekcijās iegūtās iemaņas. Uzdevumu mērķis bija sniegt ieskatu jauniešiem par SP galvenajiem pienākumiem, kā arī likt saprast, ka darbošanās SP nenozīmē tikai skaistu pasākumu izveidošanu, bet arī studējošo interešu un vajadzību pārstāvēšanu. Katrai komandai tika piešķirts mentors no Latvijas Studentu apvienības vidus, kurš vērtēja komandas darbu, kā arī katras personas individuālo pieeju konkrētā situācijā. Īpaši lielu gandarījumu sajūtu sniedza mentoru labās atsauksmes par LLU studentiem. Vēlamies teikt lielu paldies „Izrāviens” ciemiņiem – Mairai Belovai (LSA prezidente), Arkādijam Zvaigznem (LSA akadēmiska virziena vadītājs), Zelmai Sergejevai (LSA Domnieks), Gvido Bērziņam (LSA Domnieks), Viesturam Levadam (LSA Domnieks) un Rihardam Vijumam (LSA Eks-iekšējā virziena vadītājs).

 

Atsauces par pasākumu ir viena no svarīgākajām semināru un pasākumu daļām, un labākais veids kā tās iegūt, ir runājot tieši ar dalībniekiem. Semināra nobeigumā tika aizvadīts „feedback” ar dalībniekiem un organizatoriem, lai uzzinātu pozitīvos aspektus pasākuma laikā. Kopumā dalībnieki devās prom apmierināti un gatavi iesaistīties gan LLU, gan studentijas dzīvē.

 

Neviens pasākums nevar tikt aizvadīts bez palīdzības, tāpēc lielu paldies sakām LLU semināra fantastiskajiem sponsoriem – “Latvijas Maiznieks”, “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Karavela”, SIA “Latvijas Piens”, “Graci musli“, “Rakvere”, “Tami-Tami”, “Venden”, “Silva”, „Cannelle Bakery”, kafejnīcai “Spīdola” par gardajiem produktiem kafijas pauzēm, bagātīgi klātajam zviedru galdam brokastīm un lieliskām dāvanām semināra lektoriem, popielas uzvarētājiem un oriģinālākā mājas darba autoriem. Lielu paldies sakām “Īsti adījumi” par burvīgajās kaklasaitēm, kas ar latviskiem rakstiem papildinās lektoru ikdienu, “Home Decor” par gaumīgajām piespraudēm latviskā stilā, HK Zemgale/LLU par doto iespēju visiem dalībniekiem un organizatoriem 18. janvārī atbalstīt komandu cīņā par uzvaru, “Dailes teātrim” par iespēju apmeklēt izrādi “Peldošie. Ceļojošie. II daļa.”, SIA “Karameļu darbnīca” par spēka karamelēm saldākai ikdienai, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Kultūra” par iespēju simulācijas mentoriem apmeklēt burvīgo ledus skulptūru festivālu, kas norisināsies no 2017.gada 10. līdz 12.februārim, kā arī “kivvi cosmetics” par iespēju mūsu lieliskajai semināra idejas autorei Aijai Mataitei  baudīt Latvijā ražotu dabīgo kosmētiku. Mēs ļoti novērtējam Jūsu sniegto atbalstu.

 

Seminārs „Izrāviens” sniedza prieku, iedvesmu un spilgtas atmiņas ne tikai dalībniekiem, bet arī organizatoriem. Lielu paldies vēlamies teikt galvenajiem organizatoriem – Aijai Mataitei (PTF) un Dāvim Vēverim (ITF). Un, protams, īpaši lielu paldies vēlamies teikt organizatoru komandai - Alinai Aminovai (ESAF), Rihardam Goldmanim (ITF), Ņikitam Beluško (MF), Viktorijai Vorobjovai (PTF), Lindai Perkunei (PTF), Līgai Baumanei (PTF), Rūtai Kalniņai (VBF), Paulai Elīzai Valdmanei (PTF), Eināram Rogovam (PTF) –, jo bez lieliskas komandas nebūta lieliska semināra.

 

Ceram, ka dalībnieki joprojām jūt gandarījumu par pagājušajā nedēļas nogalē piedzīvoto un, ka ikviens apdomās iespēju kļūt par daļiņu SP, lai celtu LLU tēlu un tās labklājību.

 

Vairāk attēlus iespējams apskatīt galerijā : llusp-> galerijas->Izrāviens

LLU Fakultātes

Mūsu atbalstītāji