LLU basketbolisti – SBL vicečempioni

23.03.2017

 

Latvijas Lauksaimniecības universitātes vīriešu basketbola komanda 20.martā Valmierā notikušajā Studentu Basketbola līgas (SBL) finālā ar 77:79 dramatiskā un saspringtā spēlē piekāpās Vidzemes augstskolas (ViA) komandai un izcīnīja sudraba godalgas. Mājinieki uzvaru izrāva pamatlaika pēdējā sekundē.

Jau no pirmajām spēles minūtēm vadībā izvirzījās valmierieši un spēja turēt vadības grožus savās rokās līdz mača 29.minūtei, kad 3.ceturtdaļā Uvis Strogonovs ar tālmetienu pirmo reizi izvirzīja vadībā LLU basketbolistus ar 55:53. Ceturtās ceturtdaļas vidū ViA spēlētāji atjaunoja vadību un strauji panāca deviņu punktu pārsvaru - 69:60. Šķita, ka mājinieki sāks svinēt uzvaru, taču jelgavnieki atdeva pēdējos spēkus un ar varenu Jelgavas fanu atbalstu, kas bija ieradušies aptuveni 20 cilvēku sastāvā, Jānis Atelbauers izlīdzināja rezultātu 77:77. Pašā izskaņā ViA basketbolisti sparīgi uzbrukuma un ar trešo piegājienu Jānis Engers raidīja bumbu grozā. Atlikušo 0.5 sekunžu laikā Andra Justoviča raidītais metienus no laukuma otra gala mērķi nesasniedza.

«Šī spēle vēl ilgi mūsu atmiņās. Mums bija milzīgs emociju pieplūdums, kas, dažkārt, laukumā patraucēja, pieļaujot kļūdas. Turklāt piedzīvot zaudējumu pašā mača galotnē ir ļoti sāpīgi,» atzīst LLU komandas kapteinis Kārlis Veitmans. «Tomēr nenokaram galvas un raugāmies ar optimisma pilnu skatu nākamajā sezonā. Vēlamies izcīnīt zelta medaļas. Čempionāta laikā komandas gars ir pieaudzis eksponensionāli un tas palīdzējis sasniegt šādu rezultātu. Vēlos pateikties saviem komandas biedriem par milzīgo atdevi, kā arī jāuzslavē abu treneru Gata Justoviča un Jāņa Tiltiņa ieguldījums, pateicoties, kuram mēs izcīnījām sudraba godalgas.»

Fināla mačā Andris Justovičs izcēlās ar 25 gūtajiem punktiem, kā arī izcīnīja sešas atlecošās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, turklāt izprovocēja deviņus noteikumu pārkāpumus. Jānis Atelbauers, Jānis Bērziņš un Uvis Strogonovs katrs guva pa 15 «ačiem».

Notika arī sezonas individuālo balvu piešķiršana. LLU komandā par SBL otrā posma B grupas vērtīgāko spēlētāju tika atzīsts Andris Justovičs, bet par izslēgšanas spēļu MVP, jeb vērtīgāko tika atzīst Jānis Bērziņš.

«Sezonu kopumā aizvadījām ļoti viļņveidīgi, taču sezonas izskaņā spēlētāji spēja koncentrēties uz svarīgajiem mačiem un izdevās sasniegt Studentu Basketbola līgas finālu. Cīņā par zeltu veiksme uzsmaidīja valmieriešiem,» spriež LLU galvenais treneris Gatis Justovičs. «Izsaku pateicību saviem spēlētājiem, kas starp mācībām un darbu spēja rast laiku uzspēlēt basketbolu. Otrā vieta ir izcils sasniegums un ceru, ka arī turpmāk Latvijas reģionu augstskolas spēs izrādīt sīvu konkurenci galvaspilsētas mācību iestādēm, kas iepriekšējos gadus dominējušas studentu čempionātos.»

Galvenais treneris uzsver, ka Jelgavas studentiem sezona vēl nav noslēgusies, jo LLU komandu sagaida divi nozīmīgi turnīri. Maija vidū jāaizstāv Latvijas Lauksaimniecības universitātes gods «Studentu trakumā», jeb Latvijas universiādē, bet maija beigās jāpiedalās šogad Latvijas notiekošajās starptautiskajās SELL studentu spēlēs.

2016./2017.gada sezonas SBL vicečempioni – Emīls Kravinskis, Jānis Atelbauers, Uvis Strogonovs, Jānis Bērziņš, Jānis Rācenis, Kārlis Veitmans, Toms Ziemelis, Edijs Frīdmanis, Jānis Ķudis, Andris Justovičs un Oskars Jēkabsons. Treneri – Gatis Justovičs un Jānis Tiltiņš.

 

SBL, fināls

Valmieras 5.vidusskola, 20.marts

ViA – LLU 79:77 (24:19, 13:12, 20:24, 22:22)

LLU: A.Justovičs 25+6ab+6rp, U.Strogonovs 15+3rp, J.Atelbauers 15+2bm, J.Bērziņš 15, O.Jēkabsons 3, E.Kravinskis 2, K.Veitmans 2+4ab, E.Frīdmanis 6ab, J.Rācenis, T.Ziemelis.

 

SBL sezonas komandu noslēdzošais vietu sadalījums:

Vidzemes augstskola,

Latvijas Lauksaimniecības universitāte,

Biznesa augstskola «Turība»,

Rīgas Stradiņa universitāte,

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija,

Banku augstskola,

Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija.

 

 

LLU Fakultātes

Mūsu atbalstītāji