"Drosmes un cilvēcības" velobrauciens

23.05.2017

Turpinot tradīcijas jau septīto gadu, LLU SP ,sadarbojoties ar “Zemgales ziņām”, rīko “Drosmes un cilvēcības” velobraucienu. Šogad tiekamies 31. maijā plkst. 11:00 Jelgavas pils pagalmā, kur kopīgi uzsāksim braucienu uz Auci.

Brauciena maršruts: Jelgava – Auce. Maršrutam ir īpaša vēsturiskā nozīmē, jo Otrā pasaules kara laikā – 1941. gada vasarā – to ar velosipēdu veica toreizējās Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas asistents, vēlākais profesors, J.Āboliņš, kurš uzzinājis, ka 2 viņa kolēģi ir nonākuši nāves briesmās, nekavējoties devās turp. Pateicoties drosmei un vācu valodas zināšanām, J. Āboliņam izdevās atbrīvot vienu no nāvei nolemtajiem kolēģiem – mācību pētījumu saimniecības «Vecauce» direktoru Paulu Dermani.

77 kilometrus garajā ceļā paredzētas sešas pieturas. Tās ir:

·       Memoriāls Garajos kalnos;

·       Glūdas skola;

·       Annas Brigaderes skola Tērvetē;

·       Pazemes dziļurbumi pie Penkules;

·       Stacijas iela Bēnē;

·       Memoriāls pie Auces;

·       Putnu mežs;

·       Mācību pētījumu saimniecības «Vecauce» pagalms.

Atgriešanās Jelgavā paredzēta ap plkst. 19:00. Mājupceļu iespējams pavadīt braucot ar velosipēdu(nevajag komatu) vai ar LLU sarūpētu autobusu (atstarpe)(velosipēdus pārvedīsim atsevišķā auto). Pirms mājupceļa ikviens ir aicināts uz sagatavotajām vakariņām.

LLU Sporta kluba vadītāja Zilvija Poča, viena no brauciena brīvprātīgajām organizatorēm, plāno, ka aptuvenais dalībnieku skaits varētu būt trīsdesmit līdz piecdesmit riteņbraucēji. «Apmēram 15 ir štata braucēji, kas brauc katru gadu,» piebilst Z. Poča.

Velobraucienam gatavojas arī līdz šim tā vecākais dalībnieks, profesora Jāņa Āboliņa students, Pēteris Baranovskis, kam šogad aprit 78 gadi. Savukārt nepilngadīgajiem dalībniekiem noteikti jāpiedalās kopā ar vecākiem. 

 

Pieteikšanās velobraucienam notiek pusstundu pirms starta Jelgavas pils pagalmā. Katrs brauciena dalībnieks atbild par stingru satiksmes noteikumu ievērošanu.

 

LLU Fakultātes

Mūsu atbalstītāji